Tartışma yaratan yarışma için Kars Belediyesinden flaş karar!

Kars Belediyesi tarafından geçtiğimiz haziran ayında duyurulan ‘logo değişikliği yarışması’, yarışmaya katılan tasarımların jüri tarafından beğenilmemesi sonucu iptal edildi.

Konuya ilişkin Kars Belediyesinin resmi sitesinden yapılan açıklamada şu ifadelere yer verildi;

“12.06.2019 tarihinde duyurduğumuz ve son teslim tarihi 21.10.2019 olan Kars Belediyesi Kurumsal Logo Yarışmasında, seçici jüri kurulunun Belediyemize ulaşan tasarımlar arasından kurumumuzu temsil edecek bir çizim üzerinde karar kılamamasından dolayı ilgili logo seçimi yapılamamıştır. Bu sürede çizimlerini bizlere ulaştıran tüm katılımcılara ilgilerinden dolayı teşekkür ederiz.”

Büyük Tartışma Yaratmıştı:

Geçtiğimiz haziran ayında belediyenin kurumsal logosunda değişikliğe gidileceği ve bununla ilgili 3 bin lira para ödüllü bir yarışma düzenleneceği duyurulmuştu. Yarışmanın jürisinde ise Kars Belediyesi eş Başkanı Şevin Alaca, tarihçi Vedat Akçayöz, görsel sanat yönetmeni Tolga Pirden, Fotoğrafçı Özgen Beşli ve fotoğrafçı Yıldırım Öztürkkan‘ın yer alacağı öğrenilmişti.

Ancak bu kararın ardından Kars Belediyesi’nin HDP’li Eş Başkanları Ayhan Bilgen ve Şevin Alaca‘nın, üzerinde Türk Bayrağı ve Atatürk silüeti bulunan mevcut logodan rahatsız oldukları için böyle bir yarışma düzenlendiği iddiaları da gündeme gelmişti.

Yorum

yorum